Канадський хакер визнав себе винним у зломі Yahoo

4

Канадський громадянин визнав себе винним у пособництві російським розвідникам у вигляді злому сервера Yahoo в 2014 році, в результаті чого було пограбовано 500 мільйонів рахунків. Обвинувачений, 22-річний Карим Баратов, є єдиним заарештованим у результаті злому Yahoo, оскільки три інші особи, яким пред’явлені звинувачення, живуть в Росії, а країна явно не зацікавлена в їх видачі Сполученим Штатам.

Прокурори заявили, що двоє з обвинувачених є офіцерами російського агентства ФСБ, а іншим відомий російський хакер Олексій Бєлан. Вони вважають, що співробітники ФСБ Дмитро Докучаєв та Ігор Сущин уклали контракт з Баратовым. Їх метою було використання облікових записів електронної пошти за межами системи Yahoo.

Згідно заявам хакера, роль Баратова у змові полягала в тому, щоб зламати облікові записи осіб, що представляють інтерес для ФСБ, і відправити паролі цих облікових записів Докучаеву в обмін на гроші. Як стверджувалося в обвинувальному висновку, Докучаєв, Сущин і Бєлан скомпрометували мережа Yahoo і отримали доступ до облікових записів Yahoo.

За його ж словами, Баратов розмістив рекламу своїх послуг на російськомовних сайтах.
Баратов визнав себе винним в одному із замовлянь, та порушив Закон про боротьбу з комп’ютерним шахрайством та зловживаннями і розповів про восьми випадках крадіжки особистих даних.