Із-за глобального потепління ведмеді стали їсти менше риби

0
12

Американські зоологи спостерігали за ведмедями кадьяками і прийшли до висновку, що ці ведмедики змушені були останнім часом поміняти свій раціон. Все із-за глобального потепління. Тварини перестали віддавати перевагу рибі, хоча раніше саме вона, в основному, і була їжею для них.

Раніше найбільше ведмеді вживали нерку. Ця рибка починає заходити на нерест влітку. В цей час вона найбільш вразлива, тому потрапляє в лапи ведмедів. Потім, коли нерест закінчувався, заспівали ягоди. Тоді тварини переходили на них. Але через зміни клімату все стало по-іншому. Ягоди стали заспівати швидше, оскільки клімат став теплішим. Ведмеді з-за цього почали відразу переходити на цей корм, минаючи полювання на рибу. Це було визначено з допомогою спеціальних датчиків. Їх одягли на ведмедів, щоб стежити, як вони пересуваються і чим харчуються. Все виявилося саме так, як і передбачалося.

Тепер американські вчені думають про те, чим ягоди будуть замінені в осінньому раціоні ведмедів. Адже тепер вони будуть отспевать раніше, а, значить, тваринам потрібно буде щось інше.