Intel виступив проти використання Windows на ARM-чіпи для смартфонів

4

Підприємство Intel, господар патентів на архітектуру x86, яка лежить в основі мікропроцесорів Атом, Пентіум, Core, Сeleron і деякі чіпів від AMD, вимагає припинити використання операційної системи Віндовс на процесори для смартфонів.

«Майкрософт» продовжують активно домагатися розривання монополистских відносин Віндовс + Інтел, так і в самій Intel думають, що це непогана ідея. Автор мікропроцесорів нещодавно офіційно відповів, що операційну систему Віндовс, а також інше програмне забезпечення зможу використовувати на смартфон мікрочип. Треба зазначити, що досліди з метою повноцінного запуску ОС Windows 10 на пристроях, що базуються на чіпах ARM і «Майкрософт» тривають вже тривалий час. В кінці минулого року компанія у співдружності з ARM і американським брендом Qualcomm продемонструвала широкій публіці принцип роботи чіпів. Виявилося, що мікропроцесори «розумних» телефонів дуже добре поєднуються, а навесні цього року в ARM навіть заявили про намір выпусить Трансформери з Віндовс на базі процесора цієї архітектури.

У червні на найбільшій комп’ютерній виставці «Майкрософт» повторно продемонстрували громадськості роботу Windows 10 на ARM від «Куалком». Тоді ж стало відомо, які компанії першими випустять подібні девайси. Серед них бренди Asus, Нewlett-Рackard і Lenovo. Незважаючи на це, представники Intel продовжували таємничо не реагувати, адже компанія є власником патентів на архітектуру x86, на основі якої побудовані мікрочіпи Core, Пентіум, Atom і так далі. А днями голова юрдепартаменту «Інтел» Стівен Роджерс і глава лабораторії Річард Углиг виступили з офіційною заявою.

Згідно з повідомленням у блозі, існують дані про те, що ряд підприємств хочуть спробувати створити емулятор архітектури Intel x86 без схвалення автора. «Інтел» встає на захист свій нововведень і не робить ліцензування для широкого кола інших компаній. В останні кілька десятків років бренд надійно захищав свою інтелектуальну власність і не страждав від порушень закону про авторське право творцями процесорів», – йдеться у зверненні.

Спроба повторити архітектуру, придуману “Інтел”, не являє собою інновацію в сфері IT, але з її допомогою можна буде відкривати, наприклад, програми для Андроїд пристроїв з ОС Віндовс, тестувати гри консолей на комп’ютері і здійснювати багато інших дій. Останньою організацією, що одержала офіційну ліцензію на архітектуру x86, був розробник чіпсетів Тransmeta. У той же час можливість використовувати авторську архітектуру Intel отримали United Microelectronics Corp., AMD, Cyrix Corp., Chips &Tech., Via Tech.

У «Інтел» прямо не згадують назв підприємств, які намагаються викрасти їх авторські напрацювання та винаходи. Розробник мікрочіпів лише зазначає, що йому не по душі порушення прав на патенти, і він висловлює надію на те, «що організації будуть шанобливо ставитися до інтелектуального права корпорації». Компанія і надалі має намір продовжувати захищати свої нововведення і фінансові вкладення.

Віндовс на перших порах розробили для архітектури, і саме з-за цього система не функціонувала на інших процесорах, в тому числі і на ARM. Вперше перейти на мікрочіпи Microsoft x86 спробували в 2012 році і в той час бренди Асус, Самсунг, Ленів та Делл почали випускати лептопи на основі Windows RT. Це була особлива версія операційної системи, яку спеціально підігнали під мікрочіпи ARM. При цьому у неї було безліч обмежень щодо програмного забезпечення, і вона не дозволяла включати звичайні програми, і з-за цього зазнала краху.

Нову спробу Qualcomm, яка є найбільшим виробником чіпів ARM для смартфонів, вважаються не такий, як раніше. Вона дозволяє відкривати повноцінну версію Windows і адаптувати до неї додатка при необхідності. Представники «Куалком» запевняють, що їх процесори будуть запускати як 64-бітові додатки Windows, так і старі, 32-бітні програми. Перехід на смартфони мікрочіп ARM користувачами Віндоус – істотне поліпшення. В Qualcomm обіцяє, що з такою системою процесорів комп’ютери зможуть працювати без підзарядки до 8 годин автономно. Крім цього, вони будуть постійно включені в режимі очікування, як зараз працюють смартфони. На існуючих комп’ютерах Windows 10 режим очікування означає, що машина вимкнена і «спить».