Intel Core третього покоління або Ivy Bridge: тепер офіційно

0
5

Intel офіційно запустила процесори серії Core третього покоління, засновані на новій архітектурі Ivy Bridge і споруджувані на 22-нм технологічному процесі. З новими чіпами Intel обіцяє збільшити продуктивність на 20 відсотків, знизивши при цьому енергоспоживання на ті ж 20 % (зрозуміло, в порівнянні з минулим поколінням Sandy Bridge).

Свіжі процесори Core знайшли у своєму елементній базі новий, як стверджується, революційний електронний компонент – транзистори з архітектурою 3D Tri-Gate. Разом з тим, вони оснащуються вбудованим в CPU графічним ядром HD Graphics 4000, продуктивність якого в 3D-додатках зросла вдвічі. І, нарешті, в Core третього покоління будуть передбачені нові функції, пов’язані з безпекою і захистом інформації, як для домашніх, так і для корпоративних користувачів.

Завдяки транзисторної технології 3D Tri-Gate компанії Intel вдалося значно зменшити розмір кристала (до 160 кв. мм) і геометричні розміри самого транзистора, розмістивши на кристалі більше транзисторів, однак відмінності в плані архітектури у Sandy Bridge і Ivy Bridge, незважаючи на гучні слова, мінімальні.

Завдяки транзисторам 3D Tri-Gate не тільки зменшилися паразитні струми витоку, зросла швидкість перемикання, але і дещо ускладнилось виробництво процесора, разом з цим збільшилася і ціна на чіпи, правда, Intel стверджує що незначно – лише на 2-3 відсотки.

Набір функціональних вузлів процесора, через слабкий відмінності Ivy Bridge від Sandy Bridge, залишився практично незмінним. В CPU будуть інтегруватися два або чотири обчислювальних ядра, кожен зі своїм кешем другого рівня (об’ємом 256 кілобайт), графічне ядро, колективна кеш-пам’ять L3 (обсягом до 8 мегабайт), двоканальний контролер оперативної пам’яті (з підтримкою модулів DDR3), контролер графічної шини PCI Express і системний агент, що працює з технологією динамічного зміни тактової частоти Turbo і деякими іншими інтерфейсами.

Що цікаво, нова архітектура не означає зміни платформи – користувачам не доведеться міняти свої материнські плати, процесори будуть почувати себе прекрасно і в роз’ємі LGA 1155, в яких працювали і їх попередники Sandy Bridge.

Інтегрована графіка Ivy Bridge, Intel HD Graphics 4000, нарешті включила підтримку сучасних графічних API – Microsoft DirectX 11, OpenGL 3.1 і OpenCL 1.1, поряд з фірмовою технологією Intel Quick Sync Video 2.0. Остання являє собою другу ітерацію технології, що дає користувачам можливість конвертувати відео в два рази швидше, ніж на процесорах Sandy Bridge. Також пристрої мають вбудовану підтримку інтерфейсу USB 3.0 (нарешті!), включену до Series 7 Platform Controller Hub (PCH) і нативну підтримку PCI Express 3.0, незважаючи на те, що відеокарт з підтримкою цього інтерфейсу, поки фактично немає на ринку.

Що стосується безпеки, то в новому процесорі з’явилися технології Intel Secure Key і Intel OS Guard. Перша дозволяє генерувати «справжні» випадкові числа, що значно посилить криптостійкість алгоритмів шифрування, тоді як друга допоможе захиститися від атак з підвищенням привілеїв (privilege escalation attacks), які, у свою чергу, дозволяють хакеру отримати доступ до віддаленої системи.

Лінійка десктопних процесорів Ivy Bridge складається поки з 9 моделей, детальну інформацію про які ви можете почерпнути з таблиць, розташованих нижче. Що ж стосується мобільних версій, то їх лінійка буде спочатку представлена п’ятьма моделями: Core i7-3610QM, Core i7-3612QM, Core i7-3615QM, Core i7-3720QM, Core i7-3820QM та Core i7-3920XM.

Перші комп’ютери, засновані на процесорах Intel Core третього покоління, надходять у продаж вже сьогодні – про виробництво ПК на базі цих чіпів вже заявили такі гіганти як Acer, Lenovo, Sony, ASUS, зовсім скоро «підтягнуться» і інші гравці ринку. Apple також повідомила про переведення своїх лептопів MacBook Pro на «рейки» Ivy Bridge.

Коробкові версії процесорів для споживчого ринку надійдуть у роздрібний продаж вже на початку наступного місяця, тоді як процесори для корпоративного ринку і професіоналів (під маркою Xeon) у продажу з’являться в червні 2012 року. Ультрабукі і ноутбуки на базі Ivy Bridge окупують полиці магазинів вже найближчим часом.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я