HP: webOS переходить на рейки «опенсорса»

0
6

На цьому тижні компанія HP анонсувала перехід мобільної операційної системи webOS в розряд ОС з відкритим вихідним кодом.

У той час як HP сама обіцяє брати активну участь у розвитку свого (хоч і «покупного») дітища, вона сподівається і на допомогу ком’юніті розробників відкритого ПЗ, які приведуть webOS до, приблизно, світлого майбутнього.

За задумом HP, такий крок дозволить розробити потужну інфраструктуру з додатками та інтернет-сервісами для мобільних пристроїв майбутнього (які, звичайно ж, будуть працювати під управлінням webOS).

Натомість девелоперським старанням HP обіцяє легкість і зручність розробки під свою платформу, в процесі якої можна застосовувати звичні веб-технології і стандарти.

Такий крок HP автоматично означає, що webOS вторгається на територію Android. Тепер код операційної системи відкритий всьому світу і її можна використовувати на величезній кількості різноманітних мобільних (і не дуже) пристроїв.

І все це робиться відразу після «колапсу» стався з HP, після того, як компанія відмовилася від виробництва власних пристроїв на базі власної ж операційної системи і в найкоротші терміни за копійки розпродала вміст складів з планшетами TouchPad.

Код webOS стане доступний суспільству розробників відкритого ПЗ під відповідною ліцензією, у зв’язку з чим президент і CEO корпорації HP – Мег Уїтмен (Meg Whitman) – в процесі анонса помітила наступне:

«webOS – єдина платформа, яка спочатку замислювалася як мобільна, тобто, вона народилася мобільного з нуля. Більш того, спочатку закладалися такі якості, як велика гнучкість і масштабованість, а також можливість роботи в «хмарі». Така інвестиція HP в інновації відкриє для ОС і її розробників практично безмежні можливості для створення найбільш досконалих пристроїв і додатків нового покоління».

З «випуском webOS на волю» компанія HP планує досягти наступних ключових цілей:

  • Прискорити розвиток платформи webOS
  • HP стане найбільш активним учасником і інвестором проекту
  • Компанія доб’ється чіткого, прозорого, централізованого і позбавляє платформу від фрагментації управління проектом
  • Програмне забезпечення буде пропонуватися як повністю відкритий продукт

У будь-якому випадку, друга відкрита і популярна платформа на ринку мобільних пристроїв ніколи не буде зайвою. Наявність альтернатив – це завжди дуже добре.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я