HP «проапгрейдила» робочі станції серії Z, оснастивши одну з них 512 ГБ RAM

4

Переважній більшості користувачів стаціонарних персональних комп’ютерів (навіть тим, хто вважає себе «техно-професіоналами» і «ентузіастами») може ніколи в житті не згодитися обчислювальна потужність комп’ютерів, що належать до класу «робочих станцій».

Але ті люди, яким з тієї чи іншої причини потрібні величезні обчислювальні ресурси і сверхпроизводительность, як нам здається, оцінять оновлені робочі станції Hewlett-Packard Z420, Z620 і Z820.

Оновлення (щодо попередніх моделей Zx00) полягає в оснащенні машин більш швидкими процесорами Xeon, розширенням обсягу дискової підсистеми, зміненим дизайном корпусів і величезним об’ємом оперативної пам’яті (увага!) до 512 ГБ.

Ага, ви прочитали те, що прочитали – 512 гігабайт оперативної пам’яті. Правда, такий страхітливо гігантський обсяг «оперативки» доступний тільки на флагманської робочої станції Z820, оснащающейся двома сполученими материнськими платами, на яких встановлено в загальній складності 16 модулів пам’яті DDR3 (об’ємом 32 ГБ кожен).

Серед інших специфікацій цієї мега-машини можна відзначити два процесори Intel Xeon E5 (16 обчислювальних ядер, швидка архітектура Sandy Bridge), до 14 терабайт дискового об’єму (створюваного традиційними вінчестерами) і дискретну графічну плату NVidia Quadro 6000m. Ціна на Z820 в базовій конфігурації стартує з позначки 2 299 $.

Середню цінову категорію зайняла робоча станція Z620, яка зберегла «промисловий» дизайн старшої моделі, однак використовує при цьому менша за розмірами шасі і більш «приземлене» апаратне забезпечення.
Дизайн корпусу, що не вимагає застосування інструментів при складанні, і алюмінієві боковини залишилися такими ж, як в Z820, однак обсяг пам’яті був зменшений до «всього лише» 96 ГБ, а сукупний обсяг жорстких дисків до 11 терабайтів. Тут використовуються всі ті ж два процесори Xeon і графічна плата Quadro 6000 (хоча, опціонально, можна укомплектувати робочу станцію двома Quadro 5000). Найпростіша конфігурація Z620 обійдеться покупцеві в 1 649 $.

Молодша модель – Z420, посіла третє місце в цій лінійці обчислювальних гігантів. Вона є спадкоємцем бестселера HP – робочої станції Z400 – і виглядає вже більше як звичайний настільний комп’ютер.

Сильні сторони Z420 – це доступність покупцеві і невеликий розмір, при цьому максимальний об’єм пам’яті може складати 64 ГБ, об’єм дискової підсистеми – 11 ТБ, а за обчислення буде відповідати «одинокий» восьмиядерний процесор Xeon E5 (а також одна графічна карта Quadro 5000). Стартова ціна на базову конфігурацію Z420 не перевищить 1 199 $.

Всі три машини надійдуть у продаж вже в квітні поточного року.