Google успішно протестував систему управління декількома дрона в повітрі

0
5

Google X запустила нову програму Project Wing, яка орієнтована на доставку вантажів за допомогою апарата-безпілотника. Зараз в організації вже завершили експерименти з системою спостереження за повітряним поведінкою дронов.

За повідомленням BBC News, випробування організували представники Національного комітету з аеронавтики та дослідження космічного простору, а також Федерального управління цивільної авіації Америки. Експерименти провели для того, щоб вивчити умови керування великим числом квадрокоптеров, які знаходяться в повітрі. Project Wing дозволив протестувати з їх допомогою принцип управління повітряним потоком. Згідно з програмою, 3 квадрокоптера Рroject Wing під управлінням одного оператора, здійснювали місії в один і той же час і на одному майданчику з двома безпілотниками “Інтел” і апаратом Virginia Tech Mid-Atlantic Aviation Partnership. У фіналі вдалих експериментів принцип дав зрозуміти, що зможе здійснювати роботу координатора польотів декількох дронов різних типів і складати для них оптимальні траєкторії польоту в повітрі, не дозволяючи пристроїв зіткнутися один з одним. Перш домогтися такого ефекту можна було виключно при ручному керуванні літальним апаратом.

Згідно з даними інженера Project Wing від Google X Джеймса Берджесса, цей найважливіший етап відкриває для нас величезна кількість перспектив. Згодом велика кількість дронов зможуть перебувати в одному повітряному просторі, а управляти ними зможе лише одна людина або організація. На думку Берджесса, існують 3 основних способи керування трафіком в повітрі: необхідно планувати шлях повітряних машин у форматі реального часу, стежачи за їх польотом, сповіщати диспетчерів про події з літальним апаратом, а також враховувати закриті федералами площі, що вважаються небезпечними.

«Через кілька років Project Wing та інші розробники, які виробляють дрони, обзаведуться справжніми повітряними арміями, в які будуть входити сотні і тисячі БПЛА, які здійснюють польоти незалежно від часу, вдень і вночі. Відповідно, нам потрібні програми, здатні відводити дрони від аварій один з одним, зіткнень з літаками пасажирських авіакомпаній, архітектурними спорудами, погодними катаклізмами та іншими обставинами», – переконаний експерт.

Google X є департаментом корпорації Аlphabet і відповідає за проект Project Wing, запущений 5 років тому. Подробиці робота цього департаменту стали оприлюднені лише 3 роки тому, а в минулому році американський уряд дозволило Project Wing провести випробування безпілотників.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я