Гарвардські вчені створили унікальний матеріал для склеювання ран

4

Гарвардські вчені створили розробку, яка дуже допоможе хірургам. Зокрема, вона дозволить ефективно боротися з ранами і сильними кровотечами.

Раніше з кровотечами боролися ушиванням ран. Це не завжди було зручно, крім того, ще й не завжди допомагає. Але вчені прийшли з новим засобом. Вони створили спеціальний клей, який прекрасно склеює живі тканини. Він схоплює мокрі поверхні. Таким чином, рану на тілі можна просто заклеїти. За словами вчених, їх винахід допомагає зробити цілої навіть серцевий м’яз.

Клей для живих тканин був розроблений на основі слизу сухопутної слизняка. Це істота виділяє речовина, яка не розчиняється у воді. При цьому дана слиз чудово зчіплюється з поверхнями. В основному вона складається з ланцюжків білка.

Вчені взяли за основу цю слиз. До неї додали альгінати і гідрогель. З усього цього вийшло прекрасний засіб для склеювання ран. Воно може бути рідким або виконаним у вигляді пластиру, здатного сильно розтягуватися. Це дуже добре, адже і живі тканини також розтягуються.