Fujitsu і Suvolta розробляють надефективні транзистори

0
7

Компанії Fujitsu і SuVolta об’єдналися для розробки нових транзисторів, які дозволять значно (наприклад, в два рази) скоротити енергоспоживання чіпів без компромісів з їх продуктивністю.

З такою технологією чіпи SRAM отримають можливість функціонувати при живлять напругах порядку 0,4 вольта, а це більш ніж у два рази менше, ніж енергоспоживання аналогічних по швидкості роботи чіпів, встановлених в сучасних комп’ютерах.

SuVolta називає свою технологію “DDC” (скорочення від Deeply Depleted Channel) – вона дозволяє не тільки знизити величину зміни керуючого напруги, яка варіюється від одного до іншого транзистору (навіть в рамках одного чіпа) в межах 50%, але і значно знизити струм витоку. DDC можна буде застосовувати в найширшому спектрі напівпровідникових приладів – від простої оперативної пам’яті до систем-на-кристалі і мережевих контролерів, при цьому будь-який клас пристроїв, що застосовують сверхэффективную пам’ять, отримає великі переваги не тільки в плані економії електроенергії, але і в плані тепловиділення (візьмемо ті ж сервери в датацентрах).

Розробка вже зовсім скоро зможе знайти застосування в різних областях діяльності людини – в тому числі і в мікроелектроніці. Наприклад, в смартфонах і планшетах, де сучасні системи-на-кристалі агресивно борються за зниження енергоспоживання при збереженні високого рівня продуктивності.

Перші зразки приладів із застосуванням технології SuVolta з’являться на ринку в другій половині 2012 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я