До 2030 року 30 відсотків видобутої в Європі енергії буде вітряної

3

Європейська асоціація вітроенергетики опублікувала дані, згідно з якими до 2030 року третина всієї енергетичної системи Європи займе вітроенергетика. Прогнозується, що кількість таких наземних станцій зросте в два рази, а прибережних – в цілих п’ять разів. Для розвитку цієї технології буде залучено 239 мільярдів євро інвестицій. Це дозволить не тільки збільшити частку відновлюваної енергетики в Європейському союзі, але і створити 569 тисяч робочих місць.

Підвищувати кількість вітряних електростанцій будуть поступово. Щорічно приріст складе 12,6 ГВт. При таких темпах план буде виконано вчасно. Увагу будуть звертати не тільки на встановлення наземних вітряних станцій, але й на обладнання прибережних і морських об’єктів. Вони також затребувані.

Було відзначено, що вітряна енергетика в Європі є дешевою. Вона не поступається за ціною ядерної енергетики, але при цьому є екологічно чистою. Саме тому на неї робиться ставка. В першу чергу, вітряні установки для видобутку електроенергії з’являться в Іспанії, Німеччині, Франції, Нідерландах, Бельгії. А от у Східній Європі до цього будуть ще довго йти.