Данська компанія розробила недорогий костюм для захоплення рухів

4

Напевно багато хто чув про технології захоплення рухів, або в оригіналі Motion capture. Це особливий спосіб анімації персонажів і об’єктів, за допомогою використання спеціального обладнання, наприклад, костюма з датчиками і інших аксесуарів, що дозволяють побачити спецефекти у фільмах, в мультиках і інді-ігри. Подібне обладнання відрізняється досить високою вартістю і досягає десятків тисяч доларів. Саме тому навіть успішні компанії, масово займаються створенням відео-ігор і кіно можуть дозволити придбати собі буквально 1-2 таких комплекту, за умови, що вони відрізняються високою якістю. Також можна взяти костюми та інше обладнання для захоплення рухів напрокат. Наприклад, записатися в чергу і приготувати готівку. Колись багато хто так і робили, але сьогодні, на щастя, з’явився ще більш доступний варіант дістати аксесуари motion capture, який стане справжньою паличкою-виручалочкою для окремих розробників комп’ютерних ігор і інді-студій.

Данська бренд «Рококо» розробив особливий костюм Smartsuite Pro, який виконує поставлені завдання як мінімум не гірше дорогих голлівудських приладів, при цьому його вартість в 10 разів нижче, ніж вищезгаданого обладнання та інших обважень. Костюм «Смартсьют» щільно облягає тіло і має 19 гіроскопічних сенсорів, розосереджених по основним опорно-руховим точкам. Завдяки цьому комбінезон може максимально чітко передавати повороти і рухи різних частин тіла – махи рук і ніг, повороти голови, фіксувати повороти і нахили всього тіла людини. Данці розробили костюм таким чином, щоб вся інформація надходила на спеціальний мережевий концентратор за допомогою бездротового інтернету, або передавалася відразу на комп’ютер. Завдяки такій системі, після запису рухів творці фільмів, мультиків, ігрових і інших програм можуть миттєво перейти до етапу редагування, згодом зберігаючи готовий проект 3d-двигуні Unity або аналогічному пакет тривимірної графіки Blender.

«Смартсьют Про» оснащений акумуляторами, безперервної роботи яких вистачає на 6 годин. Якщо батарея сіла, її можна замінити прямо в ході роботи. Крім того, вбрання для захоплення рухів від виробника Rokoko легко одягати і знімати, оскільки він чудово підходить людям різної комплекції. Тіло може тримати в такому костюмі, а сама одяг не буде утрудняти рухів, що вкрай важливо при довгих зйомках фільмів або ігор. Самі ж розробники все-таки не рекомендують одягати під Smartsuit інший одяг, щоб рухи людини передавалися максимально точно, а також зберігався комфортний мікроклімат і температура тіла.

В даний час диво-костюм ще знаходиться на етапі розробки, тому поки не вдалося з’ясувати, чи можна буде прати виріб для захоплення рухів. Крім того, «Смартсьют» не дозволить спокійно лежати або підстрибувати – в першому і в другому випадку комбінезон втратить зв’язок з тілом. Про те, коли ж з’явиться виріб у продажу – говорити ще рано, оскільки відправляти замовлення творці планують не раніше ніж через рік, коли розробка буде максимально вдосконалена. Вартість костюма за попередніми даними складе 2500 в.е.