Чорний трюфель вперше змогли виростити в умовах Великобританії

4

Французький чорний трюфель є одним з найбільш дорогих делікатесів. Сорт під назвою Tuber melanosporum зазвичай зростає у Франції та країнах Середземномор’я. Але нещодавно його змогли виростити в незвичних північних умовах Великобританії. Цей експеримент був проведений з-за необхідності. Клімат змінюється і чорний трюфель починає витіснятися із зон свого звичного зростання. Саме тому доводиться шукати місця, де цей продукт також зміг би вирощуватися. Це дозволить багатіям так само купувати дороге ласощі.

Трюфелі ростуть в симбіозі з деревами. Вони настільки з ними зростаються, що практично стають єдиним цілим. Гриб отримує від дерева одні корисні речовини, а віддає йому інші. Таке взаємовигідне існування може тривати роками. Через 4-6 років починають формуватися перші наземні плоди гриби – трюфелі. Звідси і їх дорожнеча.

Зараз, коли існування трюфелів під загрозою, вчені об’єднали свої зусилля з фермерами. Вони сподіваються, що їм вдасться поширити трюфелі у Великобританії. Але і ті, і інші вважають інвестиції в цю справу ризикованими, так як гарантій успішності підприємства немає.