Чому здувся акумулятор?

0
211

Іноді користувачі мобільних телефонів і планшетів помічають, що з акумуляторами в їх техніці відбувається щось дивне – вони починають міняти форму, роздуватися, іноді ледь помітно, а іноді – дуже сильно. При цьому часом акумулятори протікають, а на контактах виникає білястий наліт або іржа. Є такі симптоми приводом для занепокоєння?

Всі виробники, ремонтники і досвідчені користувачі дадуть відповідь однозначно – так, є. Здуття – головна ознака того, що батарея не просто прийшла в непридатність, але навіть стає небезпечною для вас і вашого пристрою.

Здуття відбувається з-за того, що внутрішні хімічні реакції в акумуляторі порушені, почалися неконтрольовані процеси – найчастіше, вироблення газу. Саме він підвищує тиск у батареї, роздуваючи корпус. До речі, «банку» батареї виробляють з міцного металу – можна собі уявити, який тиск виникає всередині, якщо акумулятор і сам змінює форму, і може пошкодити деталі телефону.

Втім, деякі акумулятори оснащені запобіжним механізмом – спеціальним «віконцем» у корпусі, ослабленим навмисне для того, щоб випасти при дуже високому тиску. Це не врятує ваш акумулятор, але захистить телефон від пошкоджень, пожеж і навіть вибуху.

Щоправда, навіть такий захід не завжди допомагає. Тим більше, що здуття акумулятора не завжди помітно на перший погляд. Найпростіший спосіб перевірити, чи в порядку батарея – покласти її на плоску тверду поверхню і крутонути, як дзига. Справний акумулятор, має рівні поверхні, крутитися не буде. Має ж здуття або буде крутитися, або завалюватися на одну сторону.

Що робити, якщо акумулятор здувся?

Негайно відключити телефон і витягнути батарею. Навіть якщо здуття зовсім невелика, краще не ризикувати своїм майном і здоров’ям.

Зберігати такий акумулятор будинку теж небезпечно. Потрібно утилізувати його – віднести в спеціальний пункт прийому. Деякі магазини і виробники теж приймають застарілі і несправні батареї на утилізацію. Викидати їх просто в смітник небезпечно і шкідливо для навколишнього середовища.

Залишати надутий акумулятор в телефоні, навіть якщо він продовжує роботу, небезпечно. Поступово раздуваясь, він почне тиснути на розташовані поруч деталі, змушуючи їх розсуватися або змінювати форму, бували випадки, коли роздувся батарея буквально розривала телефон зсередини.

Інший ризик – займання апарату. Вгадати, в який момент це станеться, неможливо, і користуючись несправним акумулятором ви піддаєте небезпеці не тільки телефон. Адже ви можете тримати його в сумці або навіть розмовляти, коли це трапиться, і зіпсованим майном справа не обмежиться.

Щоб уникнути проблем, можна час від часу оглядати акумулятор телефону, переконуючись, що з ним все в порядку. Ну і, звичайно, купувати тільки якісні АКБ від відомих виробників.