Блокування Google в Росії: як це було

4

22 червня російська версія Google на деякий час була заблокована по всій території держави. Справа в тому, що її внесли до відомчого реєстру заборонених сайтів Роскомнадзона. Цілий список провайдерів, що працюють в Росії, повідомив про проблему.

Трохи пізніше з’явилася інформація, що російський Google був заблокований на вимогу федеральних податкових інспекторів.

Голова Роскомнагляду Олександр Жаров повідомив, що проблема справді мала місце бути. Як сказав Жаров, оператори почали блокування, оскільки у сайту був редирект з букмекерського веб-ресурсу. Після відповідної заявки керівництво Google прибрав його, і проблема була вирішена відразу ж.

Але насправді проблема полягає в іншому. Справа в тому, що посилання, що попалася на блокування, – це перехідний адреса веб-ресурсу Google AdWords. При кліці на службові посилання людина переходить по службовій адресою і тільки після цього може потрапити на сайт рекламодавця. Це робиться для підрахунку кліків, щоб потім легко виставити рахунок власникам того сайту, який рекламується. Так, в список Роскомнадзора потрапив лише службова адреса Google, а не сама компанія. Тому проблему можна сміливо назвати надуманою.