Астрономи вперше підрахували вік Юпітера

4

Вчені астрономи вирахували, скільки років Юпітеру. Як виявилося, спочатку на небосхилі з’явилася зірка по імені Сонце, а після неї, згідно з попереднім теоретичним підрахунками, відразу виникла планета Юпітер і була сформована через мільйони років опісля появи головного небесного світила.

Такі дані опублікували у своїх звітах фахівці з вивчення Всесвіту у виданні Рroceedings of the National Academy of sciences. Згідно з результатами досліджень наукових розумів, приблизно 4,5 мільярда років тому Сонячна система виникла, з теорії великого вибуху, завдяки величезному хмари, що складається з газу і пилу. З цієї хмари спочатку утворилося Сонце, а після нього, згідно з розрахунками астрономів, з’явився в космосі Юпітер та інші планети.

Конкретну дату появи цієї планети в нашій Сонячній системі було складно встановити, однак тепер астрономам вдалося вирахувати вік метеоритів з допомогою аналізу ізотопів молібдену і вольфраму в їх складі. Завдяки таким дослідженням, стало зрозуміло, що ці метеорити з’явилися в різних просторах через пару-трійку мільйонів років після заснування Сонячної системи. Найбільш реалістичне обґрунтування цього феномена – розрив у диску космічного пилу, який стався більше мільйона років тому. Для того, щоб перешкодити цим двом просторів злитися воєдино, вага ядра планети Юпітер мав уже на той момент в 20 разів перевищувати вагу земного ядра. Саме тому, як вважають вчені, Юпітер в ті часи досяг вже певної величини, після чого темп зростання планети знизився, а тільки через мільйони років Юпітер в 50 разів переріс Землю. В наші дні ця планета в 318 разів більше нашої.

Крім цього, дослідники пояснюють, від чого ж у нашій Сонячній системі не існує небесних тих з проміжним вагою між Землею, а також Ураном і Нептуном. Вся справа в тому, що ці екзопланети знаходяться в інших Зоряних системах, поза Сонячною, в той час, як Юпітер заважає переміщенню твердих частинок з однієї системи в іншу, провокуючи дефіцит маси.