Американські медики винайшли спосіб запобігти випадання зубів

0
9

Учені з американського університету штату Орегона, які працюють у сфері охорони здоров’я і науки, знайшли новий метод отримання штучних кровоносних судин в зубах. Це допоможе, на думку дантистів, запобігти випадання зубів, а також дозволить відновлювати їх у тих, кому необхідно ендодонтичне втручання.

За інформацією Zee News, процедура ендодонтії полягає в очищенні, а також обробці і подальше пломбування каналів зуба, після видалення коренів. Ендодонтія може бути максимально продуктивною, якщо зуб руйнується або він заражений інфекцією. Після того, як в зуб перестає надходити кров, він стає більш вразливим з-за крихкості, відповідно, так у нього зростають шанси на випадання незабаром.

У рамках експериментів вчені помістили форму з молекул цукру в кореневий канал вирваного зуба, а після направили туди новий матеріал гелеобразного виду, що містить клітини пульпи. Надалі, після вилучення форми, в кореневому каналі виконали глибокий мікроскопічний канал і ввели в нього ендотеліальні клітини, які зберігають здатність до поділу і переміщення. Через тиждень ці клітини природним шляхом розмножувалися у стінок зуба, і почали виробляти дентин, відповідно, утворюючи штучні кровоносні судини і знижуючи крихкість і вразливість зубів.