5 гаджетів, які зникнуть до 2020 року

4

На початку був вініл, потім касети і відеокасети. Їх змінили цифрові CD і DVD, які змусили нас позбавиться від програвачів і відеомагнітофонів. В останні роки з’явилися двошарові DVD і Blue Ray. І все це тільки в області домашніх розваг. Нове покоління мобільних телефонів, планшетні ПК, сучасні телевізори з вбудованими плеєрами, цей список можна продовжувати нескінченно.

Справа в тому, що з’являючись на ринку послуг, кожен гаджет проходить свій шлях. Новинка зазвичай яскраво світить, але швидко згасає, затмеваемая конкурентами, або не виправдавши покладених на неї надій, зникає. І якщо раніше технології розвивалися не так швидко, то зараз еволюція гаджетів прийняла стрімкі обороти. Ми вже насилу уявляємо своє повседневнуюжизнь без цих пристроїв. Так яке ж майбутнє чекає найпоширеніші зараз гаджети?

Автономні GPS

Кілька років тому автономні GPS були інноваційною системою, наробила багато шуму. Однак швидкий прогрес у цій сфері призвів до того, що GPS можуть зникнути з ринку вже до кінця 2020 року. Як вважає Чарльз Голвін (Charles S. Golvin), директор компанії з маркетингових досліджень Forrest, пристрої GPS будуть замінені смартфонами з Google Maps, а так само вбудованими в автомобілі системами GPS. Таким чином, зникне необхідність купувати окремий пристрій тільки заради того, щоб дізнатися маршрут.

Уже випущено достатню кількість додатків для смартфонів, таких наприклад, як Navigon, а Google Maps спочатку в них закладений, причому абсолютно безкоштовно, забезпечуючи гідний рівень послуг з вибору альтернативного шляху.

Класичні мобільні телефони

Засилля смартфонів негативно позначається на ринку звичайних кнопкових телефонів (які назавжди залишаться в наших серцях, напевно кожен пам’ятає свій перший мобільний так само добре, як перше кохання). Так, за прогнозами Тіма Барджарина (Tim Bajarin), редактора журналу PC Magazine, і консультанта по цифровим технологіям в компаніях IBM, Intel і Compaq, 80% всіх проданих телефонів до 2015 року будуть належати до категорії смартфонів, а до 2018 всі продані мобільні пристрої будуть виключно смартфонами. І справа тут у функціональному перевазі останніх, а так само в тому, що телефонні та Інтернет провайдери віддають перевагу взаємодії з клієнтом за допомогою сматрфонів, а не звичайних телефонів.

Цифрові камери

Ще одна категорія, яка перебуває під загрозою зникнення. Виною тому знову ж смартфони. Коли компанія Apple недавно представила свій iPhone 4S, занервували не тільки виробники телефонів. Ще б, 8-мегапіксельна цифрова камера нового iPhone може не тільки робити знімки високої якості, але і знімати відео з HD дозволом 1080p. До недавнього часу такі функції були прерогативою тільки цифрових камер, але смартфони зараз складають їм серйозну конкуренцію.

«Через кілька років споживачеві не потрібна буде камера, адже у нього в кишені буде телефон, який робить знімки такої ж якості», стверджує аналітик Роб Эндерле (Rob Enderle) з Enderle Group. Однак не все так похмуро, втішає Роб. Цифрові камери і фотоапарати не зникнуть зовсім, просто затребувані вони будуть невеликим колом професіоналів. Звичайним споживачам немає необхідності купувати дорогий пристрій для повсякденного використання, зробити якісні знімки вже зараз можна мобільним пристроєм.

DVD програвачі

З випуском Blue Ray програвачів продажу традиційних DVD різко знизилися, і все вказує на те, що до кінця десятиліття їх виробництво зовсім припиниться. Причина – DVD плеєри будуть замінені цифровими пристроями, в цьому впевнений Ян Олгирсон (Ian Olgeirson), аналітик з SNL Sagan; майбутнє цифрових розваг за технологіями подібними Netflix (потокові мультимедіа). «Blue Ray або схожі диски поки ще мають поширення, але жити їм залишилося недовго, незабаром вони будуть скасовані» додає він. Коротше кажучи, незабаром DVD стане таким же раритетом, як зараз вініл.

Ігрові консолі

Популярні консолі для відеоігор, такі як Wii, PSP3 і XBOX безсумнівно надовго прижилися в наших будинках, проте в найближче десятиліття вони сильно зміняться. На думку Эндерле, окремі консолі будуть витіснені «розумними» телевізорами, з вбудованими відеоіграми, або це будуть смартфони і планшетні ПК, що дозволяють реалізувати набагато більше можливостей для ігор.

«Схоже, що аналогові системи відеоігор з працею дотягнуть до кінця десятиліття», говорить Эндерле, — «Wii і PlayStation втрачають інтерес споживачів, і виживе на ринку ігрових консолей той, хто відійде від концепту виключно ігрового застосування, та розширить можливості фільмами, або іншими варіантами розваг».

Упевнений, читач зможе навести ще купу подібних прикладів — пропоную обговорити це в коментарях!